Ottelut

Superpesiksen runkosarjan ottelut 2020

AJANKOHTAOTTELUTULOSOTTELUISÄNTÄ
Ti 2.6. klo 18.00Kouvolan Pallonlyöjät – SiiPe
To 4.6. klo 18.00SiiPe – Kempeleen Kiri
Su 7.6. klo 16.00Kiteen Pallo -90 – SiiPePelataan Juvalla
Ti 9.6. klo 18.00SiiPe – Hyvinkään TahkoYARA Suomi
Su 14.6. klo 17.00Pattijoen Urheilijat – SiiPe
Ti 16.6. klo 18.00SiiPe – Joensuun MailaSiilin Putkipojat
To 25.6. klo 18.00SiiPe – Koskenkorvan UrheilijatOsan Kone
Ti 30.6. klo 18.00SiiPe – Pattijoen Urheilijat
To 2.7. klo 18.00Sotkamon Jymy – SiiPe
Ke 8.7. klo 18.00SiiPe – Kiteen Pallo
La 11.7. klo 16.00Hyvinkään Tahko – SiiPe
Su 12.7. klo 17.00Kankaanpään Maila – SiiPe
Ke 15.7. klo 18.00SiiPe – Vimpelin Veto
Su 19.7. klo 17.00Koskenkorvan Urheilijat – SiiPe
Ti 21.7. klo 18.00SiiPe – Manse PP, TampereLeiriottelu
To 23.7. klo 18.00Manse PP, Tampere – SiiPe
Su 26.7. klo 17.00Joensuun Maila – SiiPe
Ke 29.7. klo 18.00SiiPe – Kouvolan Pallonlyöjät
Su 2.8. klo 17.00SiiPe – Seinäjoen JymyJussit
Ti 4.8. klo 18.00Kempeleen Kiri – SiiPe
Pe 7.8. klo 18.00Vimpelin Veto – SiiPe
Su 9.8. klo 17.00SiiPe – Imatran Pallo-VeikotIntersport Siilinjärvi
Ti 11.8. klo 17.30SiiPe – Kankaanpään Maila
Ti 18.8. klo 17.30Imatran Pallo-Veikot – SiiPe
To 20.8. klo 17.30Seinäjoen JymyJussit – SiiPe
Su 23.8. klo 17.00SiiPe – Sotkamon Jymy

Harjoitusottelut talvella

AJANKOHTAOTTELUTULOSPAIKKA
La 4.1. klo 14.00Kankaanpään Maila – SiiPe0-2 (1-2, 2-3)Kuortane
Pe 10.1. klo 20.30SiiPe – Sotkamon Jymy0-1 (2-2, 0-2)Lippumäki, Kuopio
La 8.2. klo 20.30SiiPe – Joensuun Maila0-2 (0-7, 1-4)Lippumäki, Kuopio

Superpesiksen Halli-SM 2020 LOHKO B

AJANKOHTAOTTELUTULOSPAIKKA
Su 12.1. klo 16.00Joensuun Maila – SiiPe2-0 (6-0, 4-0)Joensuu Areena
La 22.2 klo 18.30Kiteen Pallo – SiiPe2-1 (2-3, 5-2, 0-0, 6-5)Joensuu Areena
La 29.2. klo 18.00SiiPe – Imatran Pallo-Veikot0-2 (2-3, 2-4)Ukonniemi Areena

Miesten Halli-SM-turnauksen lohkojako ja sarjajärjestelmä

Lohko A: Kempeleen Kiri; Pattijoen Urheilijat, Raahe; Sotkamon Jymy
Lohko B: Joensuun Maila; Imatran Pallo-Veikot; Kiteen Pallo -90; Siilinjärven Pesis
Lohko C: Kankaanpään Maila; Koskenkorvan Urheilijat; Seinäjoen JymyJussit; Vimpelin Veto
Lohko D: Hyvinkään Tahko; Kouvolan Pallonlyöjät; Manse PP, Tampere

Alkulohkot pelataan kahdessa kolmen ja kahdessa neljän joukkueen alkulohkossa yksinkertaisena sarjana. Lopputurnaukseen selviytyvät alkulohkojen voittajat, jotka laitetaan lopputurnausta varten paremmuusjärjestykseen. Lopputurnauksessa pelataan kaksi välieräottelua (1.-4. ja 2.-3. lohkovoittajista) sekä pronssi- ja loppuottelu.

Tasapistetilanteessa ja lohkovoittajia vertailtaessa joukkueiden paremmuus ratkaistaan seuraavasti:

1) pisteet ottelua kohden
2) voitetut ottelut ottelua kohden
3) 3 pisteen voitot ottelua kohden
4) kaikkien otteluiden jaksoero ottelua kohden, voitetut-hävityt
5) kaikkien otteluiden juoksuero
6) voitettujen jaksojen määrä ottelua kohden
7) kaikissa otteluissa tehdyt juoksut

© Siilinjärven Pesis ry | Mantunkuja 2, 71800 Siilinjärvi | toimisto@siipe.fi

Nettisivut: UNELMA Creative