Ottelut

SUPERPESIKSEN RUNKOSARJA 2020

AJANKOHTAOTTELUTULOSOTTELUISÄNTÄ
Ke 3.6. klo 18.00Lapuan Virkiä – Siipettäret
La 6.6. klo 16.00Siipettäret – Rauman Fera
Ti 9.6. klo 18.00Manse PP, Tampere – Siipettäret
Su 14.6. klo 18.00Siipettäret – Lapuan Virkiä
Ti 16.6. klo 18.00Seinäjoen Maila-Jussit – Siipettäret
Ma 22.6. klo 18.00Hyvinkään Tahko – Siipettäret
Ke 24.6. klo 18.00Siipettäret – Kempeleen KiriSiilinjärven kunta
Su 28.6. klo 15.00Pesä-Ysit, Lappeenranta – SiipettäretPelataan Juvalla
Ke 1.7. klo 18.00Siipettäret – Pesäkarhut, Pori
Ti 7.7. klo 18.00Kirittäret, Jyväskylä – Siipettäret
Su 12.7. klo 17.00Siipettäret – Manse PP, TampereSiilinjärven seurakunta
To 16.7. klo 18.00Siipettäret – Joensuun Maila
Ke 22.7. klo 18.00Kempeleen Kiri – Siipettäret
Su 26.7. klo 17.00Siipettäret – Hyvinkään Tahko
Ti 28.7. klo 18.00Siipettäret – Pesä-Ysit, LappeenrantaOP Pohjois-Savo
La 1.8. klo 16.00Pesäkarhut, Pori – Siipettäret
Su 2.8. klo 17.00Rauman Fera – Siipettäret
Ke 5.8. klo 18.00Kempeleen Kiri – Siipettäret
La 8.8. klo 16.00Siipettäret – Mynämäen Vesa
Ke 12.8. klo 17.30Siipettäret – Seinäjoen Maila-Jussit
Pe 14.8. klo 17.30Mynämäen Vesa – Siipettäret
Su 16.8. klo 17.00Siipettäret – Kirittäret, Jyväskylä

TALVEN HARJOITUSOTTELUT

AJANKOHTAOTTELUTULOSPAIKKA
Su 12.1. klo 12.30Joensuun Maila – Siipettäret1-2 (3-0, 2-4, 0-1)Joensuu
Su 16.2. klo 14.00Kempeleen Kiri – Siipettäret1-1 (3-1, 2-4, 0-0)Kempele

SUPERPESIKSEN HALLI-SM 2020 LOHKO A

AJANKOHTAOTTELUTULOSPAIKKA
La 22.2. klo 11.30Kirittäret – Siipettäret2-1 (0-1, 9-4, 0-0, 2-1)Jyväskylä
La 22.2. klo 14.00Siipettäret – Joensuun Maila0-1 (0-5, 3-3)Jyväskylä

NAISTEN HALLI-SM-TURNAUKSEN LOHKOJAKO JA SARJAJÄRJESTELMÄ

Lohko A: Kirittäret, Jyväskylä; Siilinjärven Pesis; Joensuun Maila
Lohko B: Lapuan Virkiä; Seinäjoen Maila-Jussit; Kempeleen Kiri
Lohko C: Pesäkarhut, Pori; Fera, Rauma; Mynämäen Vesa
Lohko D: Pesä Ysit Lappeenranta; Hyvinkään Tahko; Manse PP, Tampere

Alkulohkot pelataan neljässä kolmen joukkueen alkulohkossa yksinkertaisena sarjana. Lopputurnaukseen selviytyvät alkulohkojen voittajat, jotka laitetaan lopputurnausta varten paremmuusjärjestykseen. Lopputurnauksessa pelataan kaksi välieräottelua (1.-4. ja 2.-3. lohkovoittajista) sekä pronssi- ja loppuottelu.

Tasapistetilanteessa ja lohkovoittajia vertailtaessa joukkueiden paremmuus ratkaistaan seuraavasti:

1) pisteet ottelua kohden
2) voitetut ottelut ottelua kohden
3) 3 pisteen voitot ottelua kohden
4) kaikkien otteluiden jaksoero ottelua kohden, voitetut-hävityt
5) kaikkien otteluiden juoksuero
6) voitettujen jaksojen määrä ottelua kohden
7) kaikissa otteluissa tehdyt juoksut

© Siilinjärven Pesis ry | Mantunkuja 2, 71800 Siilinjärvi | toimisto@siipe.fi

Nettisivut: UNELMA Creative